JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Złota Jura

thumb-zlota-jura

Spółdzielnia Socjalna  Złota Jura

42-253 Złoty Potok ul. Kościuszki 21
tel. 577699712
tel. 577 699 710

Spółdzielnia Socjalna Złoty Potok powstała z inicjatywy Częstochowskiego Stowarzyszenia Yava posiadającego oraz Gminy Janów. W naszych szeregach mamy osoby z bardzo bogatym i różnorodnym doświadczeniem zawodowym jak masaż, technik budowlany, kucharz oraz instruktorkę rękodzieła artystycznego, która swoje kwalifikacje zdobywała na Uniwersytecie Ludowym. Dobór najbardziej zaangażowanych osób, wymagał od nas wielu spotkań, rozmów o tym czym jest spółdzielnia socjalna, jak będziemy funkcjonować, jakie mamy pomysły na rozwój. To zaangażowanie i szczere dyskusje przyniosły świetne efekty, nasi pracownicy już teraz mają głowy pełne pomysłów, sami doskonalą siebie i swoje miejsce pracy, poszukują rozwiązań. Dziś już wiedzą, że zaangażowanie, poczucie odpowiedzialności, wspólnoty i motywacja do działania są niezbędne dla powodzenia spółdzielni.

Choć głównym nurtem jest działalność gastronomiczna, to zakres usług jest o  wiele szerszy i  nie ogranicza się jedynie do dobrej regionalnej kuchni. Działalność obejmuje również drobne prace remontowo-wykończeniowe, sprzątanie pomieszczeń oraz pielęgnację zieleni. Mamy również sprecyzowane plany co poszerzania zakresu usług turystycznych, tak aby nasza spółdzielnia stanowiła unikatowe miejsce na mapie jury.

Podstawowy zakres działalności spółdzielni obejmuje usługi gastronomiczne wraz z cateringiem. Spółdzielnia wytwarza produkty gastronomiczne na miejscu, w tym wyroby garmażeryjne, dania zimne i gorące w oparciu o lokalne receptury i produkty. Produkty są oferowane na miejscu i na wynos. Spółdzielnia obsługuje również imprezy okolicznościowe, jak również oferuje obsługę cateringową poza lokalem.

Złota Jura oferuje również warsztaty edukacyjne, skierowane do dzieci przedszkolnych i młodzieży, gry terenowe  z wykorzystaniem rezerwatów parkowych, naturalnych zasobów przyrodniczych na tym terenie atrakcji turystycznych oraz usługi przewodnickie/asystenckie – również dla osób z niepełnosprawnością, organizowanie biwaków, spacery miejscowym szlakiem turystycznym, zbieranie runa leśnego (grzybobrania, jagód) wycieczki rowerowe wyznaczoną trasą.

W prowadzonym przez spółdzielnie sklepie stacjonarnym, obok oferty gastronomicznej będzie istniała również  możliwość zakupu:

Obok oferty sklepu stacjonarnego będzie działał sklep internetowy, w którego ofercie będzie można znaleźć Pierniki Złotopotockie, jako produkt okolicznościowy, reklamowy, prezentowy np. pierniki z wróżbą, pierniki z logo firm, zestawy piernikowe do indywidualnego ozdabiania oraz produkty rękodzielnicze z elementami folkloru lokalnego oraz tutejszych legend.

>> Strona internetowa Spółdzielnia Socjalna Złota Jura << 

>>Facebook Spółdzielnia Socjalna Złota Jura<<

 

Opublikowano: 24 października 2016
Autor: Administrator