JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Jasne, że alternatywa

thumb-jza2

Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa”
42-202 Częstochowa, ul. Przemysłowa 14/16
tel. 788448039
tel. 786101133

Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa 21” została powołana przez Gminę Miasto Częstochowa i Fundację Oczami Brata. Czynnikiem decydującym o powstaniu spółdzielni jest misja fundacji, tj. patrzenie na świat oczami osób z niepełnosprawnościami. Pragnęliśmy by
w Częstochowie powstało miejsce, które będzie służyć rehabilitacji zawodowej osób
z niepełnosprawnościami. Dlatego też najważniejszymi celami Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21” jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami, osób zagrożonych marginalizacja i wykluczeniem społecznym, promocja artystycznej twórczości lokalnych artystów, uzawodowienia osób z niepełnosprawnością z terenu subregionu północnego województwa śląskiego.
Przedmiotem działalności Spółdzielni Socjalnej jest prowadzenie klubokawiarni „Alternatywa 21”. Klubokawiarnia w swojej ofercie oferuje na miejscu różnego rodzaje sałatki, tosty, kanapki, pizzę oraz świeżo wyciskane soki, kawa, herbata a całości towarzyszyć będą pyszne ciasta i desery. Klubokawiarnia „Alternatywa 21” oferuje również wynajem sali na której znajduje się mała scena oraz miejsce na około 50 osób. Spółdzielnia Socjalna świadczy również usługi cateringowe z możliwością obsługi stanowiska w wybranym przez Państwa miejscu.

>> Strona internetowa Fundacji Oczami Brata/ Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa”<<

>> Facebook Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa”<<

Opublikowano: 24 października 2016
Autor: Administrator