JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Szkolenie „Księgowość i kadry w podmiotach ekonomii społecznej”

Zapraszamy do udziału w 2 – dniowym szkoleniu „Księgowość i kadry w podmiotach ekonomii społecznej”.

Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim przedstawicielom podmiotów ekonomii społecznej. Na szkoleniu omówione zostaną najważniejsze aspekty prawny w obszarze działalności statutowej i gospodarczej, jako niezbędna wiedza w zakresie księgowym i zmiany w rachunkowości organizacji pozarządowych, w tym istota tworzenia rachunku zysków i strat, bilansu. Poruszone będą aspekty podatkowe, jako trwale związane z rachunkowością. Przedstawione zostaną zagadnienia kadrowo – płacowe.

Na program składać będą się następujące moduły:

  1. Aspekty prawne prowadzenia działalności statutowej i gospodarczej podmiotów ekonomii społecznej na potrzeby rachunkowości.
  2. Rachunkowość organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych oraz sp. z o.o. not for profit.
  3. Rachunkowość podmiotów ekonomii społecznej.
  4. Kadry i płace w podmiotach ekonomii społecznej.

Szkolenie, już po raz kolejny, poprowadzi Pani Justyna Bartosiewicz. Dysponując ogromną wiedzą i doświadczeniem, jest wielkim wsparciem dla podmiotów ekonomii społecznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując wiele lat w Izbie Skarbowej w Katowicach oraz w Urzędzie Miasta Katowice. Pełniła również funkcję członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Autorka publikacji poświęconych tematyce aspektów prawnych, rachunkowych i podatkowych oraz dotyczących podmiotów ekonomii społecznej i pomocy publicznej. Trener, wykładowca i doradca.

Szkolenie odbędzie się 17 listopada i 1 grudnia w godzinach 14:00-20:00. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy poprzez formularz poniżej.

Wczytuję mapę...

Termin
Data : 17/11/2018 - 01/12/2018
Godzina : 14:00 - 20:00

Lokalizacja
JOWES - Oficyna 4

Kategoria


Rezerwacja

Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Opublikowano: 17 listopada 2018
Autor: Rafał Żak