JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Konferencja OWES

Szanowni Państwo,

Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej  i Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej mają zaszczyt zaprosić na Konferencję OWES, która odbędzie się 31 października br. o godz. 11:00 w sali Sejmu Śląskiego, w budynku Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Ligonia 46 w Katowicach.

Konferencja OWES związana jest z uruchomieniem przez Urząd Marszałkowski nowej edycji finansowania Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głównym celem OWES jest tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. Przedstawiciele OWES zaprezentują swoje plany i działania na najbliższe lata.

Podczas Konferencji zaprezentują się m.in. przedsiębiorstwa społeczne utworzone przy wsparciu OWES: studio graficzne z Gliwic, popularne bistro z centrum Katowic, ekipa remontowo-usługowa z Zabrza, biuro rachunkowe z Częstochowy oraz start-up społeczno technologiczny.

Na konferencji zostanie po raz pierwszy przedstawiony start-up, który może zrewolucjonizować opiekę osób starszych. Jego współzałożycielem jest dr hab. Zbigniew Nawrat, prof. IPS – naukowiec, wynalazca, nauczyciel, wizjoner – pionier polskiej robotyki medycznej i znany promotor innowacyjności w medycynie.

W programie Konferencji przewidziano także czas na indywidualne spotkania i rozmowy z przedstawicielami OWES oraz przedsiębiorstw społecznych.

Patronat nad Konferencją objęli Uniwersytet Ekonomiczny oraz portal SILESION.

Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się tutaj ———> http://www.swr.pl/konferencjaOWES/rejestracja/ lub wysyłając e-mail na n.gajos@swr.pl

Dodatkowych informacji na temat konferencji udziela: Nastazja Gajos tel. 32 376 75 65, e-mail: n.gajos@gmail.com.

 

Wczytuję mapę...

Termin
Data : 31/10/2018
Godzina : 11:00 - 14:00

Lokalizacja
Urząd Marszałkowski

Kategoria


Opublikowano: 31 października 2018
Autor: Zbyszko Kabziński