JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Jasne, że choinka – świateczne wydarzenie w Częstochowie

 

Ubranie choinki zostanie połączone z WYSŁANIEM DO NIEBA BALONÓW Z ŻYCZENIAMI!

Skąd się wzięła akcja z balonami?
Inicjatywę „Baloniki do Jezuska” zorganizowało w 2014 roku jedno ze stowarzyszeń z miasta Mnichovo Hradiště na północy Czech. Zbliżało się Boże Narodzenie, więc dzieci pisały krótkie liściki „do Jezuska” z prośbą o prezenty. U naszych południowych sąsiadów, prezenty na święta przynosi właśnie on, a nie św. Mikołaj. Listy zostały następnie przymocowane do baloników i 13 grudnia podczas miejskiego festynu wypuszczono w sumie ponad 200 baloników z karteczkami.
Jak się okazało, jeden z listów przemierzył ponad… 300 kilometrów. Po czterech dniach zawisł na jednym z drzew w Częstochowie, gdzie wypatrzył go pan Zbigniew podczas spaceru z psem. Postanowił strącić balonik na ziemię i okazało się, że do balonika doczepiona była wstążka, zaś do niej – karteczka. Pan Zbigniew przeczytał list dopiero w domu. Napisany był po czasku, a jego autorką była dziewczynka o imieniu Eliška. Poprosiła w nim o telefon „dotykowy”, ubrania oraz… papugę.
W odszukaniu dziewczynki pomogli konsul honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz władze miasta Mnichovo Hradiště, skąd dotarła przesyłka.
Źródło: http://www.tvn24.pl/katowice,51/czestochowa-znaleziono-list-do-jezuska,500926.html (http://www.tvn24.pl/)

10:00 STARY RYNEK 
11:00 PLAC ORLĄT LWOWSKICH

Wspólnie ubierzmy choinkę i wyślijmy w niebo dziecięce marzenia!

Wczytuję mapę...

Termin
Data : 04/12/2017
Godzina : 10:00 - 15:00

Lokalizacja
Plac Orląt Lwowskich

Kategoria


Opublikowano: 4 grudnia 2017
Autor: Aleksandra Zawada