JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Amonit Jura Sport Kultura

Spółdzielnia Socjalna „Amonit Jura Sport Kultura”.
42-310 Żarki ul. Leśniowska 107
tel. 664 715 931

>> Strona internetowa Spółdzielnia Socjalna „Amonit Jura Sport Kultura” AMONITY<<

>> Strona internetowa Spółdzielnia Socjalna „Amonit Jura Sport Kultura” WYPOŻYCZALNIA<< 

>> Strona internetowa Spółdzielnia Socjalna „Amonit Jura Sport Kultura” RĘKODZIEŁO<<

Obserwując zainteresowania turystów odwiedzających Jurę Krakowsko – Częstochowską a w szczególności Gminę Żarki i Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie. Grupa przyjaciół z Żarek postanowiła jako inną formę prowadzenia Przedsiębiorstwa – Firmy założyć Spółdzielnię Socjalną.
Członkowie założyciele spółdzielni są miłośnikami Jury Krakowsko – Częstochowskiej i zamiłowania hobbistami w poszukiwaniu skamieniałości zwierząt i roślin które żyło ponad 200 mln. lat temu. Grupa postanowiła zjednoczyć siłę i związku z tym powstał projekt założenia spółdzielni i realizacji swoich pasji, zamiłowań powiązany z biznesem. Celem Spółdzielni od początku jest wprowadzenie na rynek usług, które są innowacyjne i nie występują w regionie.
Główna oferta Spółdzielni Socjalnej są usługi a są to między innymi:
Nowoczesna wypożyczalnia Sprzętu Sportowego – w której znajdują się innowacyjny sprzęt sportowy taki jak Nartorolki, Hulajnogi Trójkołowe dla Dorosłych (grawitacyjne) , Narty Biegowe, Rolki, Rowery. Przy Wypożyczalni jest serwis sprzętu sportowego i naprawa rowerów. Wypożyczalnia i serwis znajdują się w siedzibie spółdzielni w Przewodziszowicach.
Mając ciekawe zbiory eksponatów postanowiliśmy udostępnić je tworząc stalą całoroczną wystawę skamieniałości i amonitów. Wystawa znajduje się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie w której to, można zobaczyć skamieniałości zwierząt, roślin żyjących 200 milionów lat temu. Atrakcją wystawy jest Amonit wielkości 50 cm ponadto zobaczyć można także Belemity, Gąbki Jurajskie, Drzewa Skamieniałe, Minerały, Kalcyt, Agaty, itp. wystawa ma ponad 500 eksponatów.
Jura z roku na rok rozwija się turystycznie coraz bardziej i przybywa więcej turystów. Turyści coraz częściej zakupują pamiątki które są produkcji rodzimej i innowacyjne. Taki cel ma otwarcie Wytwórni Rękodzieła Artystycznego która się skupia na produkcji rękodzieł z takich materiałów jak glina, drzewo osikowe. Pracownia Rękodzieła Artystycznego w której to powstają przedmioty wykonywane ręcznie z różnych materiałów, w rozmaitych technikach przeznaczone do sprzedaży jako pamiątki, drobne elementy wyposażenia wnętrz, biżuteria. Są to przedmioty ceramiczne- kubki, misy, wazony, donice, osłonki na świeczki, kafle, dzwonki, paciorki (elementy biżuterii), okolicznościowe plakietki, medale i inne przedmioty wykonywane na zamówienie indywidualnych klientów.

Opublikowano: 24 czerwca 2016
Autor: Administrator