JOWES – Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Relacja z Regionalnego Święta Plonów w Gminie Poczesna

30 sierpnia, w Hucie Starej B – w Gminie Poczesna – odbyło się Regionalne Święto Plonów. Na boisku KS Olimpia świętowali mieszkańcy gmin: Boronów, Kamienica Polska, Konopiska, Starcza i gospodarzy z Gminy Poczesna.

Imprezę rozpoczął barwny korowód dożynkowy, który ulicami Huty Starej B przemaszerował na boisko KS Olimpia. Częścią oficjalną imprezy była uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Antoni Długosz. Dziękując rolnikom za ich pracę przypomniał, ze bez nich, bez ich codziennego trudu, nie może być mowy o życiu. Można wyobrazić sobie życie bez komputerów, czy innych współczesnych urządzeń, ale jedzenie, pokarm jest jego koniecznym warunkiem. Bp Długosz przypomniał o tym, o czym niektórzy zdają się zapominać: wdzięczności dla innych za ich pracę i zwykłym słowie „dziękuję”.

Pan Krzysztof Ujma, wójt Gminy Poczesna, witając gości podkreślił znaczenie pracy rolników. Najlepsi z nich zostali podczas Święta Plonów nagrodzeni i wyróżnieni.  Zorganizowano zabawy dla dzieci, konkursy, występy artystyczne zespołów folklorystycznych, stoiska z regionalnymi przysmakami.

Wśród wielu stoisk była również reprezentacja Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej wraz z przedstawicielami Spółdzielni socjalnej VIGO – Czysta Energia, która powstała przy wsparciu JOWES. Była to doskonała okazja do promowania swojej oferty oraz akcji informacyjno-edukacyjnej.

Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk – legenda polskiej estrady, wokalista, gitarzysta i kompozytor. Podczas wieczornego koncertu zaśpiewał swoje niezapomniane przeboje, od tych najbardziej znanych, po nowsze utwory.

Regionalne Święto Plonów zakończył koncert zespołu Koloroton, zatytułowany „Reggae pod gwiazdami”. Podsumowując: masa atrakcji, piękna pogoda i licznie zgromadzona publiczność (szacowana liczba ok. 1000 os.).
Zapraszam do Galerii

/Kamila Grochowina – Animator JOWES/

Opublikowano: 8 września 2014
Autor: Sebastian N.